субота, 15 грудня 2007 р.

Хто проконтролює будівельників?

"Так, поки писалася стаття, до ЕП надійшов лист, у котрому стверджують, що група компаній FIM, яка працює на ринку нерухомості України, має намір не тільки звести нове, але і зруйнувати наявне. Тобто побудувати елітний житловий будинок із офісними приміщеннями та вбудованою автостоянкою на вул. Мечникова, 7-б на ділянці, розташованій на крутому схилі неподалік від магазину "Киянка" та Жовтневої лікарні, що є зоною підвищеного ризику. Хоча забудовники обіцяють спорудити нову підпірну стіну, жителі будинку № 14 на провулку Івана Мар′яненка побоюються, що обіцянки не врятують від руйнування їхній будинок, і в разі будівництва його очікує така ж доля, як і сусіднього, поруч із яким розгорнула свою діяльність компанія "Альтіс-холдинг". І таких прикладів безліч."
"Українська правда"

неділя, 9 грудня 2007 р.

пʼятниця, 7 грудня 2007 р.

У нас сегодня был очередной мордобой

Сьогодні з ранку на провулок Гордієнка знову намагалися заїхати забудовники, з підтримкою близько сотні молодиків специфічної зовнішності. Мешканці намагалися їм протистояти, викликали міліцію. Поки міліція їхала, сталася бійка між мешканцями, які намагались не допустити техніку на майданчик, та "будівельниками". Міліція в котрий раз довго не могла зрозуміти, що дія рішення Київради №68/3532 від 06.10.2005 "Про передачу Інституту педагогіки Академії педагогічних наук України земельної ділянки для будівництва житлового будинку з вбудованими офісними приміщеннями та підземним паркінгом у пров. Кості Гордієнка, 6 у Печерському районі м. Києва" припинена внаслідок протесту прокуратури та подачі заяви прокуратурою в суд, тобто не діють і будь-які дозволи на будівництво. Після надання міліції тексту закону про прокуратуру вона нарешті зрозуміла, що спроби розпочати будівництво з боку забудовника ПП "Верлен" є незаконними. Молодики специфічної зовнішності розбіглись, на вимогу мешканців всю техніку з майданчика забрали. Це вже четверта спроба незаконно розпочати будівництво за цей місяць. Всі спроби закінчуються аналогічно - міліції демонструють лист з прокуратури та Закон про прокуратуру, після чого забудовники забираються геть.

Все це відбувається прямо під вікнами Міністерства внутрішніх справ. Почувши шум, з вікон визирали співробітники і запитували, що тут коїться. Будівля, яку хочуть тут звести, приведе до руйнування мінімум 4 житлових будинків, в яких - 200 квартир, де проживає приблизно 700 людей. За останні декілька місяців в Києві були пошкоджені забудовниками більше десяти будинків. Виникає багато питань - скільки все це продовжуватиметься? Скільки ще будинків має стати аварійними, щоб дозвільні та експертні органи припинили видавали дозволи на небезпечні забудови?

Чому забудовники можуть безкарно погрожувати мешканцям, наймати когось для побиття мешканців? Чи київська влада чекає на людські жертви?

Жлобье застраивает Киев: метод «выжженной земли»

Участков для нового высотного строительства в Киеве катастрофически не хватает. При этом аппетиты отечественных застройщиков не становятся меньше. Именно поэтому разрушение старых домов и сооружений в центральной части города становится обыденным явлением. Вандалы не боятся никого!

Группа компаний FIM рискует своей репутацией

Известная группа компаний FIM, работающая на рынке недвижимости Украины, намерена построить элитный жилой дом с офисными помещениями и встроенной автостоянкой по ул. Мечникова 7-б.

Между тем, подготовка к этому проекту связана с многочисленными нарушениями законодательства и нормативно-правовых актов. Земельный участок, где планируется строительство, находится на территории повышенного риска. Под угрозой разрушения оказываются близлежащие дома.

Продолжая реализацию столь сомнительного проекта, группа FIM рискует потерять доверие своих партнеров и клиентов по другим, намного более крупным проектам. Сегодня у FIM на разных стадиях подготовки — проекты логистического комплекса в с. Большая Александровка Бориспольского р-на Киевской области, мультимодального промышленного парка в г.Борисполь, бизнес-центра класса "А" в Киеве по ул. Владимиро-Лыбидской, ресторана "Дача" в киевском парке "Победа" и ряд других. Из-за непродуманной "элитной жилой недвижимости" все они могут сорваться.

Группа компаний FIM начала работать на рынке жилой недвижимости совсем недавно. Ее основная специализация — складская и торговая недвижимость. Из жилой недвижимости FIM реализовала только один небольшой проект. Еще один — элитный жилой комплекс "Боричев Ток" находится на стадии предпроектной документации и оформления земельного участка.

Осуществлять строительство дома по ул. Мечникова 7-б, согласно документам, будет ООО "БУДІНФОРМ", которому в 2003 г. Киевский горсовет передал в аренду данный земельный участок сроком на 15 лет.

По имеющейся информации, сфера деятельности компании ООО "БУДІНФОРМ" — "пошив готовой спецодежды, рабочих рукавиц, камуфляжной одежды, спецобуви, продажа средств индивидуальной защиты".

Интересно, почему столь известная компания, как FIM, на сей раз доверила реализацию сложного проекта непрофессионалам, не имеющим соответствующего опыта в строительстве?

Интересно, почему общественные слушания по вопросу строительства дома по ул. Мечникова 7-б были проведены с нарушением законодательства, а проще говоря, сфальсифицированы?

Может быть, потому, что этот участок находится на территории повышенного риска? Это крутой склон над магазином "Киянка", рядом с Октябрьской больницей. Сегодня этот склон укрепляют вековые деревья — липы, которыми так славятся Липки. При строительстве, естественно, деревья будут уничтожены. И хотя застройщики обещают "проводить комплекс работ по укреплению склонов, установить новую подпорную стену", вряд ли это спасет от разрушения стоящий наверху склона дом № 14 по переулку Ивана Марьяненко.

Печальный опыт уже есть — ведущееся рядом строительство двух 19-этажных и одного 27-этажного дома с подземными паркингами по ул. Мечникова 9-а—11 (заказчик — ООО "Захид-Инвест-Групп") уже привело к появлению крупных трещин в доме №7 по переулку Ивана Марьяненко.

Только за последние месяцы из-за "точечной застройки" в Печерском районе треснули три дома — ул. Московская 29, пер. Марьяненко 7, и дом по ул. Л.Первомайского. Может быть, именно поэтому так называемые "общественные слушания" проводятся в строгой секретности от жильцов этих домов? А попытки добиться справедливости в судебном порядке заканчиваются безрезультатно.

И кто даст гарантии, что построенное "элитное жилье" будет в целости и сохранности? Некий "БУДІНФОРМ", который благополучно исчезнет так же, как и появился?

Но тайное всегда становится явным. Подумайте об этом, господа из группы компаний FIM…

Пікет проти забудови під Секретаріатом

"Якщо не маємо мільйонів, то й прав не маємо?!", - обурювалася Поліна Григорівна, стоячи перед адміністрацією Президента. Охоронець настирливо просив її разом із соратниками залишити територію і вийти за огорожу. Із пакета однієї з супутниць пані Поліни сиротливо виглядав скручений транспарант. Він залишився якимось дивом – усі плакати відібрали охоронці при вході.

"Я пенсіонерка, пропрацювала 40 років у Києві, живу на Печерську".

Представники міліції хотіли рукоприкладством силоміць виставити мене з території. Лише згадка про моє конституційне право про недоторканність трохи їх охолодила», - підкреслює Поліна Григорівна.

Так розпочалося пікетування Секретаріату Президента жителів Печерського та Солом’янського районів, в також усіх небайдужих до незаконної забудови Києва. Учасники акції вимагають від голови країни вжити негайних заходів щоб припинити варварську забудову міста.

Продовження на порталі "Моє місто"

Забудова uber alles, або "Громадське обговорення" веде Пеньковський. ВІДЕО.

23.11.2007 у Будинку Офіцерів відомий тепер всьому Києву горе-"представник забудовника" пан Пеньковський знову фальсифікував "громадське обговорення" забудови на вул. Мечникова, 7-б. Там вже є поряд одне зсувонебезпечне будівництво, але "інвестори" не вгамовуються.

Знову "обговорення" було анонсоване на 18 годину, а почати його Пеньковський хотів о 17-й. Але цього разу хтось з масовки проговорився щодо планів фальсифікатора сусідам, ті прийшли раніше й заблокували сцену разом з трибуною.

Півсотні куплених "активістів" Пеньковського, не зважаючи на відсутність представника районної адміністрації, слухняно створювали видимість легітимності "обговорення": під вигуки місцевих мешканців "злочинець веде збори!", "відбувається злочин!" піднімали свої зелені мандатики. Я знімав весь цей цирк, і у мене мало не відібрали відеокамеру. А от журналісти каналу "Сіті", запрошені Пеньковським, ніяких неприємностей не мали і в той же вечір пустили в ефір рафіновану, співчутливу до забудовника "картинку".

ВІДЕОЗАПИС ФАЛЬСИФІКОВАНОГО "ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ", що тривало всього 25 хвилин.

( Частина 1 - Товарищи, мы все равно начинаем собрание! )

( Частина 2. Куплена активістка: Я только ЗА! )

( Частина 3 - Если вы думаете, что вам удастся препятствовать хозяйственной деятельности, то меня вы не спровоцируете! )

( Репортаж каналу СІТІ - Ай-ай-ай, жители не доверяют застройщикам с купленными чиновниками и якобы разделились на два лагеря... )

Автор - sheliazhenko

Общественные слушания по-киевски

По Киеву ходят слухи, что на "правильно" проведенных общественных слушаниях по потенциально скандальным стройплощадкам, особенно в центре, можно очень хорошо заработать. Чиновник, дающий добро на такие слушания, получает до 50–100 тысяч долларов за одно "закрывание глаз"!

Те, кто профессионально устраивают слушания, подписывают протоколы этих "мероприятий", своей властью "проталкивают" дальше фактически незаконное строительство, творят все это далеко не безвозмездно. Мы не следователи и не прокуроры, но такому утверждению готовы поверить. И вот почему.

Продолжение - на сайте "Кияни. Обозреватель"

О блоге

Этот блог о застройке. Центр Киева меняется, и однозначно, не в лучшую сторону. Жадные до легкой наживы строители готовы на многое, чтоб им достался клочок земли в когда-то самом зеленом городе страны.
Медиа не видят, что творится с городом, и тем более, не видят этого власти. А мы видим, что у нас за окном. Пока вместо окна еще не стенка нового дома.